Jak na výběr podlahy?

Stojíte v dokončené hrubé stavbě, která se co nevidět stane vaším novým domovem, a zvažujete, jakou do jednotlivých místností zvolit podlahu? Tak vám s tím trošku pomůžeme.

Bez podlahy se neobejde žádný dům ani byt. Po něčem zkrátka chodit musíme. Ideálně po odolné podlaze příjemné na pohled i dotek. Na základě jakých parametrů ji vybrat?

Vybíráme podlahu

Při výběru podlahové krytiny je na místě vzít v potaz několik faktorů. První je stupeň a charakter jejího zatížení, přítomnost malých dětí a domácích mazlíčků. Do místnosti, v níž budete část vstupovat v zablácených holínkách, je například vhodná dlažba. Budou-li na podlaze bosky pobíhat malé děti, zřejmě vám budou více vyhovovat plovoucí podlahy s podlahovým vytápěním. Možností je ale mnohem více.

Masivní dřevěné

Velmi odolné jsou masivní dřevěné podlahy. A také hřejivé, příjemné na dotek, ekologické a prospěšné lidskému zdraví. Především však jsou naprosto originální. Unikátní stavba letokruhů a suků, která je vlastní stromům, se samozřejmě přenáší i do dřevěných podlah.

Vinylové

Je pro vás dřevěná podlaha finančně nedostupná? Investujte do kvalitní a dostatečně silné vinylové podlahy. Měkké, teplé, odolné a komfortní. Na e-shopu supellex.cz jsou k sehnání voděodolné vinyly, které můžete bez obav položit i do koupelny.

Laminátové

Cenově dostupné jsou také laminátové podlahy. Snadno se udržují, dobře vypadají, jsou rychle položené a k tomu všemu i dobře vypadají. Sháníte-li proto podlahu s vynikajícím poměrem ceny a výkonu, laminátové plovoucí podlahy rozhodně budou správnou volbou.

PVC podlahy

Neděste se. Nemáme na mysli krabatící se lino, které si možná pamatujete z kuchyně vaší babičky. Moderní pvc podlahy jsou mnohem dál. Dobře položené měkčené lino (nejedná se o vinyl) na rovný podklad vylitý nivelační stěrkou na pohled nerozeznáte od výše zmíněných podlahových krytin.

admin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top