Magnetická tabule na zeď za pár minut. Jak na to?


Magnetická tabule na zeď je dobrou pomůckou a doplňkem do pracovny, kanceláře, kuchyně, vstupní haly i do dětského pokoje. Dá se na ni psát fixy či křídami a pomocí magnetů k ní můžete připevnit třeba poznámky, recepty, fotografie nebo cokoliv dalšího. Jak si ji vytvořit za pár minut?

Samolepicí pokovená fólie jako magnetická tabule na zeď

Magnetickou tabuli a nástěnku si vytvoříte i svépomocí. Stačí ji jednoduše nalepit na zeď. Hodí se na to speciální silná pokovená fólie. Vzadu má samolepicí vrstvu, vpředu je bílá, popisovatelná fixy, anebo černá, na kterou se dá psát křídami. Záleží, jaký typ si vyberete.

Samolepicí magnetická tabule na zeď je k dostání v několika rozměrech a provedeních, větší i menší. Pořídit si můžete například magnetickou nástěnku o rozměru 100 × 62 cm, 120 × 90 cm, ale seženete ji i v metráži o šířce 1,2 metru.

Pokovenou fólii můžete stříhat nůžkami nebo řezat zalamovacím nožem a upravit si ji tak na potřebný rozměr.

Na magnetickou tabuli se dá psát fixy, které jsou určené na bílé tabule neboli whiteboardy. Seženete je v papírnicví či kancelářských potřebách a jsou smazatelné houbou nebo hadrem.

Chcete malovat křídami? Zvolte černou magnetickou tabuli

Možná raději píšete nebo malujete křídami. K tomu je vhodná samolepicí černá magnetická tabule na zeď. Místo bílé lesklé plochy má černý matný povrch, na který se dá křídami dobře malovat. Použít můžete bílé školní i barevné křídy.

Černá magnetická tabule na zeď v metráži o šířce 120 cm je vhodná pro větší plochy.

Tip: Kancelářské magnety, magnety na lednici, magnetické figurky i magnetické tyčky a kostky pořídíte na e-shopu Unimagnet.cz

Pro křivé stěny použijte pěnové lepidlo

Zvlášť ve starších domech a bytech nebývají stěny úplně rovné. Ale i tam si můžete magnetickou tabuli na zeď nalepit. V takovém případě použijte magnetickou tabuli s pěnovým lepidlem, které mírné nerovnosti na stěně vyrovná. Je dostupná v bílé verzi pro popisování fixy, anebo jako černá magnetická tabule na malování křídami.

Co na magnetickou tabuli přicvaknout?

K čemu se vlastně může magnetická tabule na zeď hodit? Využijte ji třeba:

  • na přicvaknutí poznámek, grafů, plánů, návodů v pracovně a kanceláři,
  • u dětí v pokoji na umístění školních rozvrhů, obrázků, fotografií, sběratelských karet,
  • v předsíni pro rodinné vzkazy, nákupní seznamy, pohlednice,
  • v kuchyni na přicvaknutí receptů, postupů, inspirace na vaření.

Ať vám magnetická tabule dobře slouží.

Redakce

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top