Bytový textil je důležitý

Nedílnou součástí každého bytu by neměl být pouze nábytek, případně různé elektrospotřebiče, ale zároveň také vhodný bytový textil.

Ten se sice nejeví jako kdovíjak důležitý, nicméně když se nad tím člověk zamyslí, jde o docela zásadní součást vybavení každého obydlí.

Záclony jsou velmi užitečné

Jednou z těch nejtypičtějších ukázek bytového textilu jsou záclony. Jedná se o levný, avšak nadmíru užitečný prvek, který se hodí jak do klasicky, tak i do moderně zařízených obydlí.

Hotové záclony dokáží okna nejen ozdobit, ale alespoň částečně je i zakrýt. Hlavně lidé bydlící v nižších patrech, do jejichž bytů je možné nahlížet přímo z ulice, tento druh textilu dost oceňují.

Samozřejmě nejde o takové krytí jako třeba v případě žaluzií, takže hlavně v době, kdy je v místnosti rozsvíceno, nemá běžná hotová voálová záclona šanci cokoliv uvnitř skrýt před případnými zvědavci zvenčí. Přes den ovšem v tomto ohledu funguje velmi dobře.

Závěsy i proti vedrům

Mimo žaluzií, které upřímně řečeno nebývají po vizuální stránce kdovíjak zajímavé, je možné použít kupříkladu závěsy na okna. Ty dokáží zastat stejnou práci a jako bonus vypadají dobře. Prodávají se totiž v celé řadě barevných či dekorových variací.

Běžné závěsy na okna nejsou příliš drahé a verze z kvalitních látek je možné koupit za poměrně malé peníze. Tyto modely ovšem nedokáží vytvořit plnohodnotnou tmu, maximálně pouze mírné šero. Někomu to stačí, nicméně existuje celá řada lidí, jež dávají přednost totálnímu zatemnění.

Ne, že by snad čekali na nálety. Uměle vytvořená tma totiž přijde vhod třeba lidem, kteří běžně pracují na směny a chodí spát v brzkých ranních hodinách. Takovéto prostředí se však hodí i pro promítání filmů. Lesknoucí se sluneční paprsky na obrazovce totiž nepatří mezi nejoblíbenější jevy během sledování televize.

K tomuto účelu se používají sice drahé, avšak vysoce kvalitní zatemňovací závěsy. Skrze ně obvykle neprojde jediný paprsek.

Redakce

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top