Elektrokoloběžky patří mezi nejmodernější dopravní prostředky dneška

I když se zdá, že pro ochranu životního prostředí děláme jako společnost maximum, pořád je možné ještě trochu přidat. Jedním z největších ekologických problémů dneška je doprava.

Většina vozidel stále jezdí na naftu, potažmo benzín, což mimo jiné znamená vyšší koncentrace emisí v ovzduší. Pokud chcete přírodě a tím i trochu sobě pomoci, snažte se přepravovat těmi nejekologičtějšími prostředky, třeba pomocí elektrokoloběžky.

Levný provoz

Nejspíš každému musí být jasné, že z Plzně do Karlových Varů asi na koloběžce nikdo nedojede, i když je elektrická. Motor v tomto případě slouží spíše jako pomocník, než aby kompletně nahrazoval lidskou sílu. Chcete-li zdolat nějaký strmější kopeček, je dobré ho zapnout. Jinak však většina uživatelů elektrokoloběžek využívá pohon jen velmi zřídka.

Ne snad, že by nabíjení bylo kdovíjak drahé. Pořád se jedná o nekonečně levnější záležitost než tankování na benzince. Na koloběžce si ovšem můžete snadno vylepšit fyzičku, takže není důvod, proč se spoléhat na motor za všech okolností.

Vhodné do města

Elektrická koloběžka není příliš efektivní na vesnici, ovšem už v obcích o velikosti průměrného okresního města tento dopravní prostředek můžete jaksepatří využít. Jednak se s koloběžkou dobře manévruje a je malá, takže lze bez potíží projíždět i úzkými uličkami, kam se běžně auta nedostanou.

Také vás s koloběžkou nemusí stresovat žádné dopravní zácpy. Prostě projedete plynule skrz. Autům je možné se vyhnout třeba opatrnou jízdou po chodníku, případně lze popojít dál se strojem v podpaží.

Jednoduché skladování

Najít v malém bytě místo pro kolo je někdy velký problém, nicméně s koloběžkou vás tento druh starostí vůbec trápit nemusí. Když ji po každém užití důkladně umyjete, klidně ji lze strčit třeba pod postel, do skříně nebo nechat na balkóně.

Redakce

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top