Dřevěná pergola má spoustu předností. Proč si ji postavit na zahradě?

Pokud plánujete na zahradě vytvořit příjemné posezení, zřejmě zvažujete i pergolu pro zastřešení. Stejně tak se jedná o designový exteriérový prvek, který funguje i jako perfektní opora pro rostliny, například pro pěstování vinné révy či popínavých růží. Důležité však je, aby byla pergola vyrobena z vysoce kvalitního a odolného materiálu.

Pergola ze dřeva má šmrnc

Dřevo je evergreen a zároveň i významný stavební materiál, jehož využití je vskutku široké, a to pro stavbu domů, pokládku podlah i realizaci pergol. Právě dřevěná pergola je často používaným prvkem, který přirozeně zapadá do prostředí zahrady.

Dřevo se dokáže přizpůsobit drsným a neustále se měnícím povětrnostním podmínkám. Pergola je pevná, bytelná a odolná, navíc může mít i střechu, a tak můžete sedět na terase, i když není příznivé počasí.

Pergoly ze dřeva jsou velice žádané i pro svou přijatelnou pořizovací cenu. Vzniká tak efektivní konstrukce s minimálními náklady a dlouhodobými výhodami. Často pergoly představují i přístřešky na auto, když nemáte klasickou garáž, případně potřebujete ještě další kryté parkovací místo.

Pamatujte však na to, že dřevo vyžaduje pravidelnou údržbu pomocí odolných nátěrů, které chrání před hmyzem a škůdci.

Výhody dřevěných pergol

Pergolu si postavíte i sami, jen potřebujete vhodné vybavení a nářadí, případně si ji můžete nechat realizovat od profesionálů. I tak se můžete těšit na spoustu výhod. Pergoly jsou:

  • robustní a odolné vůči povětrnostním vlivům,
  • flexibilní a vyrábí se v mnoha velikostech a tvarech,
  • přirozené a estetické,
  • levnější na stavbu než hliníkové alternativy.

Pokud hledáte odborníka v tomto segmentu, podívejte se na webovou stránku pergola-drevena.cz, kde najdete pestrou škálu možností. Budete s výsledkem nadmíru spokojení.

Redakce

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top