Plastové přepravky patří k nejlepším

V současné době se během jediného dne zvládnou po světě převézt miliardy tun různého zboží. To je samozřejmě velký tlak na logistiku, ale zároveň i na přepravky. Ty totiž musí často vydržet velký nápor. Jak nám již stihl ukázat čas, nejlépe se s tímto problémem popasují plastové modely.

Vydrží skoro všechno

Není to tak dávno, co se k mezinárodní přepravě používaly hlavně klasické dřevěné bedny, které měly sice hodně kladů, avšak i celou řadu záporů. Rozhodně dřevo není ani zdaleka tak houževnatou surovinou jako tvrzený plast.

Také se špatně čistí. Navíc dřevo nasává pachy, což je samozřejmě v dnešní dopravě zcela nepřípustná vlastnost. Zatímco plastové přepravky je možné během poměrně krátké chvíle zbavit nečistot i zápachu, dřevo se musí obvykle vyhodit.

Jak již bylo řečeno výše, plast je skutečně velice odolný materiál. Vydrží nejen silný mechanický nápor, ale zároveň dokáže vzdorovat mnoha druhům kyselin. Samozřejmě, že existují i takové látky, které si během chvilky poradí i s plastem, avšak ty se obvykle skladují ve skle či v jiných nádobách vyrobených z vhodného materiálu.

Do moderních plastových přepravek se také instalují různá GPS zařízení, díky kterým je sledování nákladu velmi jednoduchou záležitostí. Součástí těchto zařízení často bývají i snímače teploty, které mohou mimo jiné upozornit kupříkladu na začínající požár.

V obchodech

Na rozdíl od nákladních lodí a velkých dopravních letadel se v obchodech používají výrazně menší modely. V našich zeměpisných šířkách je standardem klt přepravka, která se využívá jak k uskladnění zboží, tak i k jeho roznášce mezi regály.

Jednu přepravku, třeba i plně naloženou, zvládne přenést jediný člověk. Někdy je ovšem nutné jich přemístit více najednou. K tomuto účelu slouží speciální ruční vozíky. Jejich obsluha je snadná, a proto stačí jen krátké zaškolení. Jedná se o docela obratná vozítka, jelikož v každém rohu podvozku mají jedno otočné kolečko. Pro manévrování mezi regály ideální.

Redakce

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top