Dokonalost dřevěné terasy

V letních měsících se dřevěné terasy a terasy obecně stávají epicentrem života. Umožňují majiteli být na čerstvém vzduchu prakticky kdykoliv a to dokonce i za ne příliš příznivého počasí. A každý člen rodiny si zde najde své místo k odpočinku a relaxaci.

Dřevěné terasy

Terasa je multifunkční místo a v mnoha směrech je i dokonalým doplňkem každého domu. Dřevěné terasy mají určitě co nabídnout, protože jsou nejen z přírodního materiálu, ale jejich trvanlivost je odhadována až na 20 let a vybízejí k chození na boso. Terasová prkna jsou vyrobena z kvalitního dřeva, které jsou odolné proti vlhkosti a povětrnostním podmínkám. Jedinou podmínkou k tomu, aby měla dlouhou životnost, je třeba kvalitní ošetření. Mohou to být například Osmo oleje na dřevo, které jsou založeny na bázi přírodních rostlinných olejů a vosků, odpuzují vodu a chrání tak terasové podlahy před vlivem slunečních paprsků nebo před deštěm.

Realizace

Asi nejlepší možné řešení je zřejmě vytvoření terasy u vchodu do kuchyně. Je to v podstatě jako náhrada za altán, který by se jinak nacházel v určité vzdálenosti od domu nebo jídelny. Ušetří to zejména majitelce domu spoustu práce a času. Navíc se díky terase rozšíří obytný prostor.

Pokud je výška podlahy nad plochou do 20 centimetrů, lze dřevěnou terasu položit na trámy, přímo na zpevněnou plochu. Ve vyšší úrovni by měl být pro terasu připraven nosný rošt, který bude na betonových sloupech. Dřevěné terasy pak dobře vyniknou s dokonalou dekorací, která dělá toto místo ještě útulnější. A každá terasa může mít skvělé boční krytí, které je vhodné pro chladné podzimní dny.

Každopádně má zákazník možnost vybrat si ze široké nabídky nejrůznějších materiálů nejen pro stavbu terasy, ale také pro realizaci dřevěné podlahy v domě. Jsou to třeba i smrkové palubky nebo saunové palubky.

Redakce

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top