Automatické zavlažování s inteligentním řízením vám usnadní práci na zahradě

Brzy již nastane jaro. S jeho příchodem na vás čeká spousta práce na zahradě u domu. Ještě před tím, než začnete vysazovat nové rostliny, je dobré se zamyslet nad tím, jak zefektivnit zavlažování půdy, abyste nespotřebovávali zbytečně příliš vody, jejíž cena neustále roste. Využít k tomu lze moderní zavlažovací systémy.

Inteligentní systémy zavlažování s rozprašováním vody

Na větší zahrady se bezesporu hodí automatické zavlažování s rozprašovači. Do země se v tomto případě instaluje síť trubek, která je vyvedena ke zdroji vody. Spojíte-li závlahové systémy s kvalitním softwarem, lze snadno upravovat intenzitu zavlažování trávníku a dalších částí zahrady tak, aby zem měla potřebné množství vláhy, avšak zároveň nedošlo k plýtvání vody jako drahocenného přírodního zdroje. Automatické zavlažování je perfektní v tom, že se dá ovládat na dálku, a to například skrze aplikaci ve vašem mobilním telefonu. Špičkové závlahové systémy navíc umějí reagovat na aktuální klimatické podmínky, potažmo na předpověď počasí pro danou oblast. Když prší, není logicky nutné vodu rozprašovat po pozemku, čímž šetříte náklady za péči o zahradu.

Kapková závlaha

Velmi efektivním nástrojem může být rovněž kapková závlaha. U ní lze vyzdvihnout hlavně cílení na kořeny a zeminu v těsné blízkosti rostliny. Pakliže se na záhony použije kapkovací závlaha, nedochází k přesycení půdy, z níž by se pak voda bez užitku odpařovala. Tato metoda je výhodná hlavně v sušším období. Aplikovat se dá nejen do venkovních prostor, často ji zahrádkáři oceňují také v případě zavlažování skleníku, v němž pěstují ovoce, zeleninu či okrasné květiny celoročně. Nižší spotřeba vody je díky kapkové závlaze skutečně značná, což se pozitivně projeví na vašem rodinném rozpočtu, respektive nákladech za její chod.

Redakce

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top