Užijte si dokonalého zvuku

Dokonalý zvuk linoucí se ze sluchátek, případně bedýnek, není jen chimérou, ale skutečně toho lze docílit. K tomuto účelu však musíte disponovat kvalitní elektronikou, jež ovšem nestojí jen pár tisícovek, ale daleko více.

Tak vysoká cena leckoho odradí, ale patříte-li mezi opravdovou fanoušky hudby a rádi byste si doma vytvořili dokonalé prostředí k jejímu vychutnávání, velkým investicím se nevyhnete.

Klasické značky nejsou tak dobré

Každý audiofil moc dobře ví, že mainstreamové značky pro ně nejsou dostatečně dobré. Ano, i ty občas mohou nabídnout něco kvalitního, ovšem v porovnání s tím nejlepším na trhu se obvykle jedná o druhořadé zboží. Je to podobné, jako srovnávat prvotřídní oblek šitý na míru s dobrým bavlněným tričkem. Obojí se dobře nosí, nicméně ani se sebelepším tričkem příliš neoslníte.

Pokud chcete skutečně nejlepší HiFi produkty na trhu, budete muset cílit na úplně jiné značky, než které znáte u televize, případně rádia. Mezi ty nejlepší se řadí kupříkladu Chord Electronics, Accuphase, McIntosh nebo Mark Levinson. Hlavně posledně zmiňovaná značka má mnoho fanoušků i v našich zeměpisných šířkách.

Nejedná se o vyhozené peníze

Požitek z dokonale znějících tónů je podobně kvalitní, jako vychutnávání si lahodné krmě či během intimních chvilek. Zkrátka se jedná o mimořádný zážitek a byla by škoda se o něj nechat ochudit.

Skutečné audio orgie si můžete dopřát třeba prostřednictvím přehrávače Mark Levinson 5101 a integrovaného zesilovače Mark Levinson 5805. Přidejte k tomu ještě vhodné bedny a máte prakticky vše, co potřebujete.

V případě, že si nejste jistí kvalitou obou výše zmíněných produktů, není problém si je prověřit v chodu, a sice v AV centru v Praze. Zdejší poslechová místnost je opravdu velmi dobře koncipovaná, takže vás během poslechu nebude nic rušit. Takto si lze samozřejmě vyzkoušet i produkty konkurence.

Redakce

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top