Bez chytrého mobilu se už dnes neobejde skoro nikdo

Mobilní telefony nejen u nás zažily největší boom na přelomu tisíciletí. Tehdy byly k dispozici pouze tlačítkové verze, které však mimo volání a poslání textovek mnoho dalších funkcí neměly. To se změnilo až s příchodem smartphonů, jež toho nabízejí mnohonásobně více.

Umí dobře fotit

Mobilní telefony dneška jsou zajímavé hlavně svou multifunkčností. Jsou jako švýcarský nožík, se kterým se dají rovněž dělat různé psí kusy.

Jednou z nejpoužívanějších funkcí na smartphonech je bezesporu fotoaparát. Už dávno není potřeba si kupovat samostatný přístroj za velké peníze. V současnosti si může každý pomocí telefonu vyfotit, co se mu líbí a následně poslat třeba mailem kamarádovi, případně rovnou zveřejnit na sociální síti.

Samozřejmě, že ne všechny telefony se mohou pyšnit kvalitním foťákem. Hlavně levnější verze nenabízejí úplně dokonalou ostrost a často chybí i noční vidění. Kdo však chce fotit jen občas, a hlavně přes den, tomu i slabší foťák bude více než stačit.

Mnoho užitečných aplikací

Velmi oceňovaná je u smartphonů také možnost stáhnout si nepřeberné množství různých aplikací. Každá slouží k něčemu jinému. Existují kupříkladu appky, s jejichž pomocí si lze třeba kupovat a následně i číst knihy.

Oblíbené jsou také interaktivní jízdní řády, které se v pravidelných krátkých intervalech aktualizují. Díky tomu nemusí člověk složitě brouzdat po internetu a stačí mu jen pár kliknutí, aby věděl, kdy mu to jede.

Připojení k internetu

Chytré mobilní telefony jsou v podstatě přenosné počítače. Proto toho umí tolik. Nikoho tedy nemůže překvapit, že se s jejich prostřednictvím dá surfovat po internetu podobně jako na klasickém PC.

Stačí se jen připojit k WI-FI a člověk má vystaráno. Většinou není problém se někam připojit, jelikož WI-FI signál je už dnes všude, zvláště tedy ve městech. V nejhorším případě je možné použít data.

admin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top