I na sedací soupravě se můžete pohodlně vyspat. Stačí si dobře vybrat

Většina rozkládacích pohovek je určena pouze pro příležitostné spaní. Existují však i takové, které lze pohodlně používat na spaní denně. Čeho si všímat při jejich výběru a jak poznat sedačku, na které se dá spát každý den? Víte o tom, že i sedací souprava může disponovat zdravotní matrací? Jak vybírat sedačku, u které vám jde především o relaxaci a odpočinek?

Zaměřte se na matraci

Podobně jako při koupi klasické matrace do postele, věnujte i u sedací soupravy pozornost typu matrace, která je její součástí. Rozkládací pohovky s pružinovou matrací jsou obecně pohodlnější na spaní než ty s pěnovou matrací. Je to proto, že pružinová matrace poskytuje větší oporu než pěnová matrace. Kromě toho se ujistěte, že je rozkládací pohovka dostatečně velká, aby se na ní dalo pohodlně spát. Nejlepší volbou je obvykle rozkládací pohovka ve velikosti postele, protože vám poskytne dostatek prostoru, abyste se mohli natáhnout. Nakonec vezměte v úvahu styl a design rozkládací pohovky. Některé rozkládací pohovky mají tradičnější vzhled, zatímco jiné jsou modernější. Vyberte si takový styl, který nejlépe vyhovuje vašemu domovu. Dotvořit ho můžete také vhodnými doplňky.

Rozkládací sedačka na míru

Řešíte ve svém domově každý centimetr místa? Pak zvažte volbu rozkládací pohovky vyrobené na míru. Tak budete mít jistotu, že pohovka dokonale zapadne do vašeho prostoru. A protože bude vyrobena na míru, můžete si také vybrat materiály, barvy a látky, které chcete. Nemusíte se obávat, že by vás koupě takové sedací soupravy či křesla finančně zruinovala. Nábytek vyrobený na míru nemusí být vždy drahý. Výhodou je dokonalé přizpůsobení se vašemu prostoru a jeho využití. To oceníte zejména, pokud bydlíte v menším bytě. Nábytek na míru se ale nemusíte bát si pořídit i do domu či velkého bytu. Skvěle díky němu využijete prostor.

Čeho si ještě všímat?

Kromě pohodlí se zaměřte také na délku záruky. Nikdy nevíte, kdy se vám na sedací soupravě cokoliv pokazí. A v neposlední řadě v případě sedačky na dlouhodobé spaní hodí také úložné prostory, do kterých schováte polštáře a přikrývky. Aby se vám na pohovce dobře relaxovalo i ve složeném stavu, dopřejte si několik polštářků a teplou deku, která se hodí nejen v období zdražování energií.

admin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top