Správná kancelářská židle je pohodlná a dokonale sladěná s ostatním vybavením

Zařizujete nový rodinný dům, byt, kancelář nebo provozovnu, v níž se budete věnovat svému podnikání? Pak se zajisté snažíte o vytvoření harmonického celku, který bude působit esteticky na uživatele objektu i návštěvníky. Kromě vizuální stránky je ovšem třeba neopomíjet ani účelnost a pohodlí.

Při práci u stolu je důležitá ergonomická kancelářská židle

Počet lidí, pro něž je hlavním pracovním nástrojem počítač, se neustále zvyšuje. To se týká jak zaměstnanců, tak i osob samostatně výdělečně činných. Dlouhé hodiny za pracovním stolem tráví nejen sekretářky, telefonní operátoři, účetní, recepční a další administrativní pracovníci, ale také inženýři, architekti, překladatelé, novináři, právníci i ředitelé firem. V žádném případě je nejedná o fyzicky náročnou činnost, přesto ale mnozí pociťují na konci dne únavu a bolesti různých tělesných partií. Mezi nejčastější obtíže způsobené dlouhým sezením patří problémy s páteří, otoky nohou, ztížená pohyblivost a migréna. Na vině je obvykle špatně zvolená kancelářská židle. Dokonce i model židle, v němž se cítíte pohodlně, totiž může škodit vašemu tělu. Při pořizování kancelářské židle je tedy třeba vybrat takovou, která zajistí správné držení těla. Zároveň se samozřejmě musí hodit do vaší pracovny nebo provozovny.

Nezapomínejte ani na své děti

K poškození páteře bývají nejnáchylnější děti. Ty navíc ve škole často nemají optimální židle. Proto je nezbytné, aby dětská židle v jejich pokojíku byla pohodlná a zcela bezpečná. S takovou jim nebude hrozit poškození tělesného vývoje. A navíc se výrazně prodlouží doba, po kterou se budou schopny naplno věnovat učení a nejrůznějším dalším činnostem. Kvalitní sezení totiž výrazně pomáhá udržování koncentrace.

Konferenční židle a jídelní stoly vyřeší posezení v jídelně i na pracovišti

Při zařizování nelze zapomínat ani na prostor pro stolování. Pro rodiny jsou nezbytné jídelní stoly s odpovídajícím počtem židlí, v kancelářích zase místnost pro porady, v níž nesmí chybět konferenční židle.

admin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top