Kvalitní venkovní povrchy bez kompromisů

Pokud řešíte výběr dlažby na zahradu, terasu nebo do jakéhokoli místa kolem domu, měli byste zohlednit několik důležitých faktorů. Exteriérová dlažba by měla vhodně architektonicky zapadnout do prostoru, ale zároveň by měla být natolik kvalitní, aby byla schopna plnit svou funkci v podstatě napořád.

Povrch, který přečká věky

Pravděpodobnost, že budete chtít po několika letech dlažbu měnit, je obvykle hodně malá. Proto by měla dlažba vydržet ideálně napořád. Musí proto zvládnout změny počasí, vliv slunce, deště, ale i mrazu.

Venkovní dlažba by proto měla splňovat vlastnosti jako je nízká nasákavost a mrazuvzdornost. Poznáte ji především podle označení, tedy hodnot od 0,5, do 3 %. Čím menší číslo, tím odolnější.

Odolnost povrchu i vůči namáhání

Důležitá je také pevnost a odolnost. V prostorech, které jsou vystaveny většímu namáhání, náročnějšímu využívání, často i jako parkovací místa, mají povrchy náchylnost k většímu opotřebení. Měly by zde být voleny dlažby, skladebné povrchy nebo betonové tvarovky, které jsou pro tuto zátěž navrženy. Obsahují tedy optimální složení betonu pro pevnost a nízkou obrusnost. Materiály jsou vystavovány náročným testům a jejich správné složení prochází neustálým vývojem, aby byla zajištěna co nejvyšší kvalita.

Konečné povrchy jsou rovněž ošetřeny impregnací, která účinně zabraňuje ulpívání nečistot a skvrn. Výhodou jsou materiály, které snesou i chemické čištění nebo posyp solí při náledí.

Esteticky dokonalé

Žádné tyto vlastnosti ale neznamenají kompromis ohledně vzhledu. Naopak. Bohatá nabídka vzorů, typů, stylů dlažeb, ale i oblíbených betonových tvarovek, splňuje všechny náročné požadavky na funkci, ale i na dokonalý design. Katalog 2020 nabízí bohatou kolekci řešení BEST pro exteriér. Vytvořit si tak doslova zahradu snů není vůbec žádný problém.

Prvotřídní zdící systémy

Pokud řešíte členitý povrch zahrady nebo chcete mít zajímavé kaskády, terásky, cestičky a zákoutí, pak se zaměřte na zdící systémy, se kterými si vytvoříte jedinečné a originální řešení. Hodí se ke skladebné nebo zámkové dlažbě, zatravňovacím prvkům (které napomáhají návratu vody do půdy) i k velkoformátové pokládce. Zdící systémy vám snadno vytvoří betonové obrubníky i s odvodňovacími žlaby, palisády a schodiště i ploty a opěrné zdi.

Kombinujte a tvořte

Velký výběr designů, tvarů i barev, které lze navíc spolu vhodně kombinovat pak uspokojí požadavky jakkoli náročného uživatele. Venkovní povrch pak splňuje nejen praktický účel, ale i dostupný luxus. Perfektní plochu okolo domu si můžete vytvořit pro novostavbu nebo i v rámci rekonstrukce, či na chatě nebo chalupě. Buďte kreativní a originální. Péče, kterou svému okolí věnujete, se vám vrátí v podobě příjemného prostředí, kde můžete relaxovat a trávit čas se svými blízkými.

admin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top