Židle nebo lavice ke kuchyňskému stolu

Židle nebo lavice? Toť otázka. Kuchyň, dobré jídlo, přátelé, rodina a jistě by se dalo najít spousty dalších aspektů, které tvoří náš dennodenní život. Co je ovšem pojítkem mezi těmito pojmy? 

Čas strávený pohromadě. Ale jak využít co nejlépe prostor a zároveň si být blízko? Na všechny a více dalších otázek odpovíme v tomto článku.

Lavice jsou ideálním druhem nábytku, který kromě estetických vlastností má i spousty praktického využití. Na rozdíl od židlí je lavice ideálním řešením pro akce, kde se sejde více lidí za stejným účelem. 

Na stejné rozměry, kam by se vešel maximální počet židlí, poskytne lavice více prostoru pro sezení a zároveň nabídne společnosti možnost si být blíže. Jaké jsou ale druhy lavic a z jakého jsou materiálu? Pojďme se na to podívat.

Masivní lavice

Aby měla životnost několik desítek let, je nutné dbát na původ a druh materiálů, ze který je vyrobena a následně sestavena do finální podoby. Nejdůležitějšími faktory jsou odolnost, pevnost, stabilnost a houževnatost, proto je masivní deska vyráběna z tvrdého dřeva, které odolá povětrnostním podmínkám v případě umístění venku, nebo také mechanickému opotřebení v závislosti na frekvenci používání.

Částečně i pro estetickou stránku se k výrobě masivních lavic používá dřevo jako hlavní součást lavice. Každý druh stromu má různou barvu dřeva a každý strom je v podobě letokruhů unikátní. Neopomenutelnou součástí každého dřevěného nábytku je jeho typická vůně, které se bude zaručeně šířit do okolí i když je dřevo ošetřeno lakem.

Industriální lavice

V současné době je industriální styl lavic, stolů, židlí a jiného nábytku velmi populární. Jedná se o jednoduchý vzhled zaměřený především na kombinaci kovu, oceli nebo betonu nejčastěji se dřevem. 

Jednoduše by se dalo říci, že je to minimalistický styl, který právě pro to překvapí. Velikou výhodou tohoto provedení je i dobrý dojem kvalitního zpracování, protože veškeré spoje a části jsou viditelné a nejsou ničím překryté.

Poslední otázka

Prvním se začínalo, bylo by tedy dobré tím i skončit. Lavice nebo židle? Jaké jsou důvody pro upřednostnění jednoho druhu před druhým?

Jedním z hlavních důvodů by mohla být váha a poměrně obtížná manipulace s lavicí. Také ne každý rád sedí vedle druhého bez pocitu soukromí, které poskytuje židle. Nicméně i pro tyto důvody existuje poměrně jednoduché řešení. 

Není nic jednoduššího než využít potenciál více stran jídelního stolu a umístit dřevěnou lavici například k jedné straně a zbytek doplnit židlemi. Dojde tak k poměrně efektivnímu využití a jako bonus bude dobrá atmosféra, protože možnost výběru je vždy dobrá volba.

 

admin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top