Vybíráme stavebniny. Co vylepší váš domov?

Ať už stavíte nebo rekonstruujete dům či byt, jistě se vám trochu zamotá hlava z velké nabídky stavebnin, pokud v oboru neděláte. Stavební práce člověk obecně absolvuje jednou za život. Proto jej zaskočí nabídka mnoha prvků. Jistě vám poradí odborníci, ale ti často volí podle sebe nebo dle preferencí jiných klientů. Je proto lepší si něco přečíst o stavebninách, než se sami pustíte do stavby.

Překlady Ytong – ideální spojka mezi stěnami

Jako laik si jistě vysníte design, leccos odposlechnete o vychytávkách, jako jsou třeba chytré spotřebiče. Ale asi pro vás nebude záživné bádat, jaké materiály vyplňují třeba zdi. Na první dobrou. Když vám představíme překlady Ytong, které slouží k efektnímu překlenutí otvorů v obvodových stěnách a ve středových nosných příčkách, může vás to zaujmout. K čemu je to dobré? Pórobetonové prvky, které jsou vyztužené betonem, poskytnou únosnost a minimalizaci tepelných mostů. Existují nosné i nenosné překlady, ploché překlady a bytelné betonové překlady.

OSB desky přinesou kousek přírody

OSB deska, tedy oriented strand board, už vám nemusí být tak neznámá. Jde o materiály lisované pryskyřicí ze štěpek z jehličnatého dřeva. Takové desky mají široké využití, protože jako lehký materiál je můžete využít k opláštění konstrukcí, na podlahy i stropy. Vnáší do domova kus přírody právě díky svému dřevitému designu. Nemusíte se však bát, že by tento prvek podléhal třeba vlhkosti nebo by nebyl odolný, protože jde o lehký materiál. Naopak, tyto desky se hojně používají u dřevostaveb, aby podpořily jejich charakter.

Kari sítě – jednoduchý pomocník

Jestli se staví, neobejdete se bez speciálního prvku. Kari sítě jsou využívány pro spojení s betonem, kdy se vytvoří železobeton, což je opora každého domu. Jde o pevnou konstrukci, jež zajistí stabilitu nemovitosti, ukotví materiály v ní. Kari sítě mají různě velká oka, většinou 100×100 mm až 150×150 mm. Kari sítě se navíc využijí i jako bytelné oplocení právě třeba stavby, která zatím není chráněná. Pokud potřebujete kvalitní stavebniny, obraťte se na prodejce on-line stavebnin, Kmkservis.cz, kde vám poradí a poskytnou materiály za velmi dobré ceny. Zkrátka zde najdete vše, co především hrubá stavba potřebuje.

admin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top