Výběr vhodného povlečení na jaro a léto

S příchodem teplejšího období je rozhodně dobré změnit také materiály ložního prádla. Zatímco v zimě má povlečení maximálně hřát, během jara a léta už je lepší zvolit spíše modely, které jsou lehčí a vzdušnější. Jaké v tomto směru máte možnosti?

Bavlna nezklame

Klasické povlečení z bavlny je skvělé v tom, že se dá využít prakticky celoročně. V zimě poměrně solidně zahřívá vaše tělo, v teplejších měsících však díky své prodyšnosti nezpůsobuje přemíru pocení, takže se tento typ lůžkovin rozhodně nemusíte bát aplikovat. Bavlna je skvělým materiálem jak pro dospělé, tak i pro dětské povlečení, a to rovněž vzhledem ke své odolnosti. Děti bavlněné povlečení navíc ocení vzhledem k jeho přirozené hebkosti.

Satén

Pro letní měsíce, kdy vás během nocí sužují vedra, je patrně nejlepší zvolit saténové povlečení. Je mimořádně lehké a prodyšné, takže minimalizuje riziko, že se v tomto ložním prádle budete přespříliš potit. Navíc je extrémně hebké, což jen zvýrazňuje, o jak luxusní lůžkovinu jde. Nevýhodou však může být přeci jen vyšší pořizovací cena.

Mikrovlákno

Moderní variantu představuje kupříkladu povlečení z mikrovlákna. Jde o umělý materiál, který je velmi pružný, zároveň má vysokou prodyšnost, takže během teplých nocí dobře „dýchá“, člověk se v něm cítí příjemně.

Pozor na parametry

Při koupi nového povlečení je rozhodně dobré dbát kromě materiálů rovněž na správné rozměry. Za klasickou velikost se považuje povlečení 140×200 cm, na trhu je ale k dostání třeba také prodloužené povlečení, jež se hodí do manželských postelí, případně prostorných lůžek, v nichž máte dosyta místa sami pro sebe.

Nákupy online se vyplatí

Pro koupi nového povlečení nemusíte čekat, až otevřou běžné obchody. V době, kdy mají podniky zavřené kamenné pobočky, využijte možnosti nákupu online. Pokud si dáte pozor na to, z jakých materiálů jsou vyrobené, respektive na jejich velikosti, pak se dá v eshopech poměrně výrazně ušetřit v porovnání s klasickými obchody. Leckdy jsou ceny až o desítky procent nižší, stačí si jen zvolit osvědčený eshop.

admin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top