Jaké jsou nejčastější chyby při výběru konferenčního stolku?

Snad nikdo nemůže pochybovat o tom, že konferenční stolek do obýváku patří stejně tak jako pohovka a křesílko. Bez něj byste si neměli kam odložit odpolední kávu, noviny a ovladač od televize.

Prodejci nabízejí pestrou paletu konferenčních stolků. Mohou být vyrobené ze dřeva, skla, kovu, kamene a umělé hmoty. Některé modely jsou designové, jiné klasické. Ať už dáte přednost masivnímu, bílému, šuplíkovému či ratanovému konferenčního stolu, nezapomínejte na jeho praktickou stránku.

Na první pohled krásný, avšak nepraktický

Moderní konferenční stolky jsou nedílnou součástí obýváku i pracovny. Ale podle čeho je vybírat? Zaměřte se na styl, cenu, konstrukci, životnost, funkčnost a údržbu.

1) Tento designový kus nábytku nevybírejte pouze na základě vzhledu. I když se vám produkt líbí, nemusí do interiéru padnout jako ulitý. Upřednostněte konferenční stolky v obdobném duchu, který vládne obývacímu pokoji. Například moderní interiér s extravagantními prvky si jistě nerozumí se starožitnými modely.

2) Pozor na rozměry! Veliký konferenční stolek, kvůli němuž se nemůžeme protáhnout kolem sedací soupravy a křesílka je prostě na nic. Akorát zabírá v místnosti prostor. Naopak byť sebedražší a luxusnější designovka je vlastně k ničemu. Nic se na ni nevleze a o stabilitě raději nepsat. Jen si představte maličký konferák a sedačku pro vícečlennou rodinu. Jednoduše nepromyšlená koupě.

3) Obezřetní buďte rovněž ohledně výšky konferenčního stolku. Ta by měla být totožná s výškou sedačky. U nízkých kousků se sedí na zemi, u vysokých se budete pro všechno natahovat.

Dejte na svůj instinkt

Do obývacího pokoje patří konferenční stolek, který do prostoru sedne a na první pohled vidíte, že je to pravé ořechové. Myslete však na originální vzhled. Klidně může být něčím jedinečný. Ať už zpracováním, barvou či vyřezáváním a podobně. Pokud máte malé děti, nekupujte luxusní skleněné modely, o něž se může dítko poranit. Ideální je jednoduchý konferenční stolek s nevšedními detaily a samozřejmě oblými rohy. Pak bude obývací pokoj bezpečným místem.

admin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top