Vinylová podlaha vás nezklame

Sháníte funkční, pohodlnou, a přitom cenově dostupnou podlahu? Zvažte vinylovou!
Zapomeňte na popraskané a krabatící se lino, které si možná pamatujete z kuchyně své babičky. Moderní vinylová podlaha skvěle vypadá, na pohled ji nerozeznáte od podlahy dřevěné či klasické dlažby. Na rozdíl od ní je však vinylová podlaha příjemná na dotek, dobře izoluje a také je cenově dostupnější. U některých prodejců se dokonce setkáte s označením levné PVC podlahy. A jaké má uživatel možnosti?

Nejrozšířenější plast

Základním materiálem PVC podlahy je polyvinylchlorid. Ten je zároveň nejrozšířenějším plastem nacházejícím své uplatnění v celé škále oborů, ať již se jedná o stavebnictví, nábytek, bytový, oděvní i obuvnický průmysl. A v neposlední řadě se z něj vyrábějí i odolné a na údržbu nenáročné podlahové krytiny.

Když vinyl, tak kvalitní

Kvalitu vinylové podlahy udává tloušťka její nášlapné vrstvy. Čím je silnější, tím je podlaha pevnější, stálejší a lépe izoluje. Ty nejkvalitnější vinylové podlahy jsou heterogenní, tedy třívrstvé (k dostání jsou například na e-shopu nejlevnejsipodlahy.cz). Ty nejenže splňují náročné požadavky pro bytovou i komerční výstavbu, ale disponují unikátní protiskluzovou a stálobarevnou úpravou odolnou proti opotřebení a udržující rozměrovou stálost podlahy. Právě takováto podlaha proto nepraská ani nevytváří nevzhledné a nepraktické vlny.

Lino s filcem a Fatra vinyl

O stupínek výš je lino s filcem, tedy s textilní podložkou, která v podlaze v podstatě plní funkci účinného izolantu a dobře vyrovnává nerovnosti na podkladní ploše. Dalším typem podlahy je Fatra vinyl. To jsou zase jednotlivé vinylové dílce vyráběné jedinečnou technologií termostabilizace, která podlahu činí odolnější vůči vlhkosti, poškrábání a zároveň je dobrým zvukovým izolantem.

Povrchová úprava PVC Tarkett

Nejde však jen o samotnou vinylovou podlahu, ale také její povrchovou úpravu, která podlahu chrání proti opotřebení. Například patentovaná povrchová úprava PVC Tarkett nejenže usnadňuje údržbu podlahy, ale také ji chrání před poškrábáním a šmouhami od podrážek. Proto jsou takto ošetřené podlahy vhodné i do předsíní a vstupních hal, ale také do řady komerčních objektů.

Redakce

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top