Tipy pro útulnou ložnici

Ložnice je místo, kde začínáme a také končíme svůj den. Proto je základem zútulnit ji tak, abyste se do ní těšili každý den. Myslete také na praktičnost této místnosti a využijte každý centimetr pro úložný prostor. V článku níže se zaměříme na tipy, které vám pomohou k inspiraci vytvořit si ložnici dle vašich představ.

Postel jako základ

V každé ložnici nesmí chybět kvalitní postel. Vybrat můžete klasickou dřevěnou nebo čalouněnou, oblíbenými jsou v poslední době čalouněné boxspringy, které mají vysoký sed, budete se tak cítit jako v oblacích. Zaměřte se především na výběr matrace, která musí být hlavně pohodlná. Dostupné jsou pěnové matrace, bonellové nebo taštičkové. Pokud máte rádi tvrdší spaní, volte klidně pěnovou s kokosovou vrstvou, která bývá i oboustranná. Berte i ohled na to, zda jste vy, nebo váš partner alergičtí – v tom případě můžete zakoupit antialergenní matraci a zároveň i lůžkoviny. V případě boxspringu matraci nevybíráte, protože je již součástí. Obecně doporučujeme vyzkoušet si matraci v kamenné prodejně, abyste se opravdu cítili pohodlně.

Úložný prostou

Toho není nikdy dost, ale držte se hesla „méně je někdy více“. A to platí i v ložnici. Důležitou součástí je šatní skříň, která je dostupná v různých šířkách. Tu vybírejte dle toho, kolik prostoru máte k dispozici a kombinujte ji i barevně s ostatními kousky v této místnosti. Pořídit také můžete komodu, která bude praktickým pomocníkem pro drobnosti, jako je spodní prádlo. Na odložení domácího oblečení či županu, můžete pořídit němého sluhu, který jistě nebude zavazet.

Doplňky

Místnost zútulníte především kobercem. Zvolte kusový s vysokým vlasem, a po každé koupeli se budete rádi bořit bosými chodidly do tohoto měkkého koberce. Na noční stolek postavte moderní lampu, která bude sloužit především pro četbu oblíbené knihy. Centrální osvětlení vybírejte spíše tlumené pro navození příjemné atmosféry před spánkem. Nad postel pověste obrazy, které prokouknou v celé ložnici. Pro ještě lepší spánek pořiďte závěsy, které budou skvělým doplňkem pro útulnou místnost. Pokud máte rádi opravdový relax, můžete pořídit křeslo ušák, které získává na oblibě. Skvěle se vyjme v prostoru a náramně si v něm odpočinete.

admin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top