Chytrá obec. Co jí nesmí chybět? Varovné systémy!

Co si představíte pod pojmem varovný systém? Asi se vám na první dobrou vybaví sirény. Dnes je toho však mnohem více. Co se týká možností produktů i možností technologií.

Varovné systémy – jaké existují?

Varovné systémy se neustále vyvíjí. Pro vaši představu je tvoří několik částí. Patří mezi ně elektronická siréna, lokální výstražný systém nebo bezdrátový informační systém BIS. Ten má skvělou kvalitu přenosu mluveného slova i hudby, je tak ideální pro bezdrátový rozhlas ve městech a obcích. Nemusíte se bát vysokých nákladů při instalaci. Cena není nijak závratná díky dobře zvolené technologii výroby. Další skvělá vlastnost varovných systémů je jejich nenáročnost. Tyto prvky jsou totiž nenáročné i na údržbu a i servis. Ten se dá díky moderním technologiím udělat dokonce přes vzdálený přístup do rozhlasové ústředny přímo od servisního počítače. S obousměrnou komunikací už nebudete muset řešit, jestli byl rozhlas v době vysílání funkční, či nikoli. A hlášení pouze přes mikrofon u ústředny je také minulostí. Dnes totiž můžete mluvit odkudkoliv díky telefonnímu modulu.

Elmik.cz pro ochranu vaší obce

Mezi prvky bezpečné obce patří i obecní rozhlas. Mnozí lidé si sice myslí, že dnes nemá už využití, ovšem jde o nejrychlejší komunikační kanál v komunitě. Můžete mít noviny, internet, profily na sociálních sítích, ale obecní rozhlas je stále nejrychlejším prostředkem komunikace mezi občany. Jeho úkol je jasný, musí věcně a rychle informovat občany o důležitých událostech. Může jít o hledání pohřešované osoby, hlášení o požáru. Čím méně katastrof, tím samozřejmě lépe, proto je potěšující, když se rozhlasem zve i na zábavné akce. A když jsme u ozvučujících zařízení, ty se nemusí aplikovat pouze v obci. Můžete ozvučit školy, nemocnice, velké průmyslové podniky, výrobní haly, sportovní areály a další místa, kde je zapotřebí šířit informace rychle tzv. po drátě. Specialistou v oboru je firma Elmik.cz, která má dlouhodobé zkušenosti. Zajišťuje kompletní dodávky a montáže dorozumívacích zařízení i bezpečnostních systémů komplexně.

admin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top