Ptáte se, jak a čím nejlépe vyčistit koberec? My máme jasno!

Koberce patří mezi nejoblíbenější podlahové krytiny. Ve firmách i domácnostech. Není se ani čemu divit. Jsou příjemné na dotek, skvěle izolují, a to tepelně i zvukově, a navíc se v interiéru skvěle vyjímají. V podstatě mají jedno negativum, a to je nutnost jejich pravidelné údržby. O koberec se zkrátka musíte starat.

Očista koberce se dělí na tu pravidelnou a nárazovou. Ta pravidelná zahrnuje jejich vysávání. Alespoň jednou týdně svůj koberec vyluxujte výkonným vysavačem. Upozorňujeme na pojem výkonný. Čím výkonnější stroj zvolíte, tím více nečistot z nich odstraní. Rodinám s alergiky lze doporučit vysavač s hepa filtrem.

Mokré čištění

Zdobí váš koberec nevzhledné skvrny? Na ty se budete muset vytasit s něčím účinnějším. Špínu menšího rozsahu se můžete pokusit odstranit přípravky z běžné obchodní sítě. Ty většinou bývají na bázi prášku nebo pěn. Tu na skvrnu nanesete, necháte chvilku působit a poté místo ještě vysajete vysavačem. Postup se ale u každého výrobku může lišit. Vždy proto postupujte podle pokynů uvedených na etiketě.

Profesionální očista

Jiné to je, pokud je špína do koberce již zažraná, pokrývá jeho větší část, nebo před sebou máte očistu rozměrného firemního koberce. V tom případě je vhodné vsadit na výkonnější techniku, a to profesionální stroje na čištění koberců. Například půjčovny Ekolux (na internetu hledejte pod odkazem stroje na čištění koberců Praha) mají ve své nabídce vysavače, které koberce čistí formou hloubkového propírání ekologicky nezávadným prostředkem, který z nich odstraní i neviditelné roztoče. Obzvláště alergici by těmito stroji měli své koberce čistit pravidelně. A spolu s nimi i veškerý čalouněný nábytek. Dobrou zprávou je, že si je nemusíte kupovat. Od toho tu je právě půjčovna strojů na čištění koberců.

Profesionálně vyčištěný koberec či čalouněná sedačka nejenže vypadá jako nová, ale také krásně voní a přispívá k navození zdravé atmosféry v interiéru. Více informací hledejte na odkazu půjčovna vysavačů Kärcher.

admin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top