Pořízení nové postele: Materiál, tvar i design v hlavních rolích

Už vás netěší pohled na vaši starou postel a uvažujete o nákupu nové? Jestliže je ta stará už rozvrzaná, nemá kvalitní rošty a vzhledově neodpovídá, nastal nejvyšší čas. Jak ale vybrat novou, která bude stát za to? Nic jednoduchého. V potaz je zapotřebí brát poměrně velké množství důležitých kritérií. Jakých? To vám prozradíme v následujících řádcích. Málo jich bezesporu není.

Dřevěnou, nebo kovovou?

První důležitý aspekt této nelehké volby je bezesporu materiál, ze kterého je postel vyrobena. Mezi ty tradiční se řadí především masivní dřevo. Je maximálně pevné, voňavé a vzhledově unikátní. Ostatně dříve se vyráběly snad pouze postele z masivního dřeva. Levnější jsou dřevěné postele vyrobené z dřevotřísky. Vzhledově určitě zaujmou. Co se týká kovu, také není od věci. Jsou lidé, již na tento materiál nedají dopustit. Je taktéž pevný a elegantní.

Tvar a velikost postele

Myslet je zapotřebí také na to, jak je postel velká a jaký má tvar. Tradičně se vyrábí postele obdélníkové. Pokud zvolíte manželské lůžko, budete mít skoro čtverec. Jestliže budete kupovat dětské postele, mohou být menší, případně zvýšené, či řešené na patro. Alternativ je více. Mimo tyto záležitosti byste měli brát v potaz i rošty. Ty musí být maximálně pevné a optimálně perforované. Dochází tak k mnohem efektivnějšímu větrání matrací.

Barva a designové provedení nemohou zklamat

Přesně tak. Vybírat si lze modely v ryze přírodních barevných odstínech, nicméně k dispozici jsou i variace namořené do takových barev, které budete potřebovat přímo do konkrétní místnosti. Myslet byste měli na nejrůznější doplňky, které k postelím prostě a jednoduše patří. Typická jsou hlavně čela, a to přední i zadní. Zapomenout nelze ale ani na noční stolky a osvětlení.

admin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top