Mikroplyšové povlečení je výborné pro chladné období. Jaké má vlastnosti?

Abyste si v noci po náročném dni mohli dokonale odpočinout a klidně se vyspat, je nutné mít k dispozici nejen kvalitní postel, ale také příjemné a pohodlné povlečení, prostěradlo a deku. Jejich výběr je dobré podřídit i aktuálnímu ročnímu období.

Mikroplyš dokonale zahřeje

Zatímco v letních měsících v noci často panují teploty vysoko nad 10 stupňů Celsia, od září až od jara padají mnohem níž. Máte-li rádi spánek při pootevřeném okně, abyste měli přísun čerstvého vzduchu, je dobré si na chladnější období pořídit teplou deku a povlečení, jinak se brzy nachladíte. Sázkou na jistotu je v tomto směru mikroplyšové povlečení, respektive mikroplyšové deky a prostěradla. Jde o materiál, který má díky chlupatému vzhledu a hustotě tkaní velmi hřejivou schopnost, takže vás v zimě dokonale ochrání. Mikroplyš se vyrábí ze stoprocentního polyesteru, jde tedy o umělou látku.

Spaní jako v bavlnce

Rozhodně se nemusíte bát nějakých alergických reakcí. Mikroplyšová prostěradla a deky jsou příjemné na dotyk, oceníte jejich hebkost a měkkost, takže se pod dekou z mikroplyše budete cítit skutečně pohodlně. Nejde ani o příliš drahý materiál, cenově je srovnatelný s ostatními, jako jsou bavlněné či kupříkladu mikrovláknové povlečení, jež je podobně jako mikroplyš stále populárnější.

Snadná údržba

Za velkou výhodu mohou mnohé hospodyňky považovat fakt, že tento materiál po vyprání velmi rychle schne. Navíc mikroplyšové povlečení ani nemusíte žehlit, takže vás s ním nečeká takřka žádná složitá údržba. Stačí jej pouze klasicky čas od času vyprat za požadovaných podmínek, které jsou vždy u každého konkrétního produktu uvedené výrobcem. Dodržíte-li tyto zásady, vydrží vám mikroplyšové povlečení řadu let bez viditelnějšího opotřebení.

admin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top