Kamery kolem nás – pocit bezpečí, nebo ztráta soukromí?

Už jsme si zvykli na to, že kamery monitorují dopravni situaci na silnicích, ve veřejných prostranstvích i obchodních centrech. Jsme tedy herci, nebo nedobrovolní účastníci reality show zvané život?

Můj dům, můj hrad

Když naši dědové chtěli ochránit svůj majetek, pořídili si ostrého psa hlídače, který za plotem cenil zuby na kolemjdoucí. Doba však jde kupředu a dnes máme sofistikovanější metody, jak ohlídat to, co je nám drahé. Kamerový systém dokáže monitorovat dění kolem vaší nemovitosti 24 hodin denně bez přestávky na spánek nebo svačinku. Mohlo by se však zdát, že dochází ke ztrátě soukromí, jestliže jsou například všechny příchody a odchody obyvatelů domu zaznamenány. Ovšem na druhou stranu proč ne? Kamery jsou instalovány ve veřejných prostorách, kde bychom se všichni měli chovat tak, jako bychom každou chvíli mohli potkat svoji milovanou babičku.

Řešení na míru

Ať už jste majitel firmy s rozlehlými výrobními halami, správce bytového domu či hrdým vlastníkem vlastnoručně postavené chaty na samotě u lesa, zkušení odborníci Vám ušijí nabídku na míru. Lze sestavit IP kamerový systém založený na digitální technologii, kdy je vysoce kvalitní obraz v digitální formě přenášen z kamer na monitor počítače, do mobilu nebo do tabletu. Záleží jen na velikosti monitorovaného objektu, kolik kamer bude třeba do systému začlenit. Nejlepší dodavatelé těchto systémů vám vypracují návrh řešení zdarma, přičemž berou v potaz vaše nejdůležitější očekávání. Chcete například ve dne v noci rozpoznat SPZ všech aut přijíždějících do areálu firmy? I to je možné, existují kamery s ostrým nočním viděním. Chcete vědět, kdo se potlouká kolem vaší chaty? V tom případě jsou k dispozici skryté kamery s pohybovým čidlem.

Kamerový systém jako prevence

Lidé se chovají všelijak. Jsou mezi námi nepoctiví zaměstnanci, zákazníci, kterým se nechce platit, násilníci i vandalové. Jakmile však vědí, že jejich chování je pod drobnohledem a že svoje skutky nezapřou, často si nepřístojné jednání rozmyslí. Proto má smysl na kamerové systémy upozorňovat, například ve veřejných institucích, jako jsou úřady, školy, zdravotnická zařízení. Nejen rozmístění kamer, ale i vyvěšení cedulí oznamujících, že prostor je monitorován, pomáhá při ochraně majetku a při zajišťování bezpečí osob. To a ještě mnohem více vám doloží konkrétními daty odborníci v oboru, například kamerový systém Praha. Časy se mění a my s nimi. Buďme realisté a naše psí parťáky si ponechme jako kamarády. Ostrahu přenechme hlídačům, co nikdy nespí. 

admin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top