Jak si doma vytvořit lahodnou kávu s vůní exotiky?

Pití kávy u nás sice má poměrně dlouhou tradici, je však pravdou, že mnozí čeští konzumenti si vystačí s málem, obvykle s klasickým turkem. V poslední době je ale patrný trend, kdy stále více lidí vyhledává skutečnou kvalitu. A dokonce se nebojí ani zkoušet jiné netradiční kávy ze zemí, o nichž by si ještě před nedávnem ani nemysleli, že se jedná o výrobce kávy. Lahodný kávový nápoj si dnes i díky internetovým obchodům může dopřát každý z vás.

Dovoz kávy ze všech koutů naší planety

Je libo káva z Vietnamu, Indie, Číny, Etiopie, Hondurasu, Jamajky a z mnoha dalších zemí z celého světa? Dříve velmi těžko dostupné zboží se stává součástí tuzemského trhu, a to například díky společnosti Monro, jež funguje jako kavárna, pražírna a dovozce kávy.

Velmi zajímavá je třeba již zmíněná káva z Vietnamu. Jen málokdo ví, že Vietnam v současnosti patří ke třem nejvýznamnějším producentům kávy na světě. Svojí lahodnou chutí a vynikající vůní se dostává do obliby také na evropském kontinentu, Českou republiku nevyjímaje. Dovozce kávy, společnost Monro, ji teprve až v Česku praží, tudíž se k zákazníkům dostává vždy maximálně čerstvá, což jen umocní zážitek z pití tohoto lahodného (a dle některých mínění ve správné míře zdravého) moku.

Kávy narychlo zalité vodou z rychlovarné konvice je škoda

Abyste si kávu užili naplno, nestačí ji jen tak zalít horkou vodou, jak je u nás bohužel stále naprosto běžným nešvarem. Pro přípravu kávy se rozhodně vyplatí investovat do kvalitního kávovaru, případně alespoň využívat různé speciální nádoby a varné konve, díky nimž bude nápoj vydatný a chutný.

Předplacení dodávek kávy online

Objednáte-li si kávu z různých koutů světa v eshopu dovozce Monro, můžete ji mít doma během pár hodin. A abyste si ji pak nemuseli kupovat neustále dokola, což by mohlo být pro některé z vás únavné, dá se zajistit speciální kávové předplatné, kdy vám vybraná káva bude ve zvolené hmotnosti chodit pravidelně po dobu 3, 6 či 12 měsíců. Jestliže si nejste jisti tím, jakou kávu zvolit, případně se rádi necháte překvapit, lze volbu konkrétního druhu nechat na prodejci. Vyzkoušíte si tak během pár měsíců řadu variant a zjistíte, že káva skutečně není jen o „českém turku“.

admin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top