LED osvětlení interiéru: Jasná volba hned z několika důvodů

Vyřešit co nejefektivněji osvětlení vnitřních prostor je velmi důležité. Vždyť právě svítidla dají interiéru a ostatně mnohdy i venkovním prostorám ještě další rozměr. V současné době se prosazuje spousta různých světelných zdrojů a svítidel. Prim hrají ovšem moderní LED světla. Proč tomu tak je? Důvodů bychom našli spousty. My se na ty nejznámější a nejčastěji uváděné podíváme podrobněji v tomto článku.

Neplaťte za elektřinu ani korunu navíc

Ne, skutečně není nutné měnit dodavatele. Vsaďte na LED světla. Jejich spotřeba je minimální, tradičně se v případě LED žárovky pohybuje v řádu několika málo W. Standardně třeba od 4 do 7 W. Oproti vláknovým žárovkám se jedná o skutečné minimum. Vždyť jejich spotřeba činí zhruba nějakých 35 a více W. Mnohdy je rozdíl až desetinásobný. Když si všechno spočítáte, zjistíte, že LED světla ušetří spousty peněz. Markantnější je rozdíl třeba tehdy, když řešíte moderní LED osvětlení haly nebo jiného většího prostoru.

Prostě vydrží

Tím si můžete být jistí. LED technologie je už maximálně propracovaná a bez problémů přežije i neustálé blikání. Na rozdíl od klasických vláknových žárovek to LEDkám vůbec nevadí. Pracují totiž na úplně jiném principu. Nejde o žhavení vlákna. Ostatně LED žárovky nejsou na dotek vůbec horké a vydrží svítit klidně i desítky let.

Elegantní světelné zdroje se vším všudy

Co se týká osvětlení LED, můžete si být jistí, že jakákoli svítidla dokážou zaujmout. I zdánlivě obyčejné osvětlení skladu se může stát něčím neotřelým, zajímavým a na první pohled poutavým. To samé platí pro svítidla v interiéru sportovních hal nebo bytů. Volit můžete různé barvy osvětlení od studené bílé až po žlutou. Stejně tak se liší světelné zdroje, jimiž mohou být jak žárovky, tak i panely nebo LED pásky. Alternativ je zkrátka hodně a určitě si vyberete.

Redakce

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top