Proč je malířská stříkací pistole lepší než klasický štětec?

Malování pokojů bere spousta lidí za trest. Nejedná se totiž o nic jednoduchého, zvláště se špatným vybavením. Existují však nástroje, díky kterým si každý zájemce může práci trochu usnadnit. Velmi dobrým příkladem je třeba malířská stříkací pistole.

Práce s ní jde od ruky

Většina laiků používá k nanesení barvy na stěnu buďto štětce různých velikostí nebo válečky. Hlavně válečky jsou celosvětové velmi oblíbené, avšak ani s nimi to není často žádná sranda. Pokud se stěny dopředu dostatečně neoškrábou, práce s válečkem může být naopak docela velkým utrpením.

Kdo chce pracovat rychle a zároveň se příliš nenadřít, ten si pořídí malířskou stříkací pistoli. S její pomocí je možné nanést barvu i na velkou plochu za velmi krátkou dobu. Pistole tohoto typu se dělí na několik druhů a poddruhů.

Laici obvykle preferují vzduchové nízkotlaké verze. Nízkotlaká stříkací pistole se totiž snadno ovládá a umožňuje přesnou aplikaci barvy i na menších plochách. S takovýmto nástrojem je snadné a rychlé nabarvit například futra nebo dveře. Hodí se však i na barvení stěn.

Lepší výsledky

Lidé stále častěji preferují malířské stříkací pistole i proto, že se jim s nimi podaří dosáhnout mnohem lepšího výsledku než při použití válečku, případně dokonce štětce. Takto lze ovšem aplikovat nejen barvu, ale třeba i různé typy laků.

Velká úspora

Kvůli vysoké inflaci šly logicky nahoru i ceny barviv. Vymalovat tak i jeden malý pokojík se oproti minulým létům může docela prodražit. S pomocí malířské stříkací pistole je však možné i v tomto případě ušetřit nemalé peníze.

Zatímco ze štětce a válečku barva v hojné míře odkapává na zem, s použitím pistole jsou ztráty pouze minimální. Vzhledem k tomu tudíž nemusí malíř kupovat zbytečně velké, a hlavně drahé balení, ale bohatě vyjde i s menším množstvím.

admin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top