Co vše obnáší rekonstrukce bytu?

Máte-li naspořený dostatek peněz a rozhodli jste se proměnit váš byt tak, aby plně vyhovoval moderním trendům a vašim požadavkům? Pak nezbývá nic jiného, než si promyslet, jak celou akci zrealizujete. Do rekonstrukce bytů se mnozí majitelé pouštějí svépomocí, což však obvykle není dobrým řešením, neboť tento proces skrývá mnoho útrap a složitých úkonů. Vždy je lepší se obrátit na odborníky.

Základy rekonstrukce

Jestliže se má rekonstrukce interiérů domácnosti provést skutečně kvalitně a do nejmenších detailů, je v první řadě nutné vystěhovat veškerý nábytek z místností, aby zde řemeslníci neměli žádné zbytečně překážky.

Samotná rekonstrukce bydlení obvykle v první řadě zahrnuje provedení nové elektroinstalace. Platí to hlavně u starších nemovitostí, kde je již ve značně pokročilém stavu a nemusí vždy plně vyhovovat současným parametrům a podmínkám. Máte-li jinou představu o uspořádání a oddělení místností, dají se v počáteční fázi vybudovat nové stěny a příčky, případně se některé naopak odbourají, nejedná-li se zrovna o nosné zdi. Moderní přestavby hojně využívají sádrokarton, což je lehký, žáruvzdorný a stabilní materiál.

Velmi podstatnou fází každé rekonstrukce interiérů bytu či rodinného domu je pokládka nové podlahy. Pokud jde o aktuální trendy, dominují zejména plovoucí podlahy, které mají vysokou odolnost vůči poškození, zároveň nejsou nijak extrémně drahou záležitostí.

V závěrečných úpravách dochází na vymalování bytu, následně na rozmístění a upevnění nábytku, ideálně zcela nového. Řemeslníci vám na základě poptávky odborně namontují třeba i držáky pro zavěšení televizoru, sestaví vestavěné skříně apod.

Ušetřete čas a na práci povolejte renomovanou firmu

Při rekonstrukci bytů se vždy raději obracejte na profesionály. Dělat si vše svépomocí totiž zabere příliš mnoho času, i obyčejná rekonstrukce by vám mohla zabrat desítky, ba dokonce stovky hodin, které jinak můžete věnovat svému zaměstnání, rodině a koníčkům. Ke spolehlivým firmám v tuzemsku patří například společnost AZ Kratochvíl, o jejíž službách a dosavadních zkušenostech naleznete detailní informace na webu www.az-kratochvil.cz.

admin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top