5 praktických tipů pro účinné filtrování vody

Přemýšlíte o tom, že začnete vodu, kterou pijete, filtrovat? Co vás k tomu vede? Rádi byste, aby vám více chutnala a nemuseli jste kupovat vodu balenou? Anebo je vaší motivací vlastní zdraví a záleží vám na tom, co si dáváte do svého těla? Filtrování vody má mnoho výhod a je poměrně jednoduché. Zde je pět praktických tipů, které vám pomohou začít:

1. Vyberte si správný typ filtru pro své potřeby

Pokud chcete zlepšit chuť vody, je dobrou volbou uhlíkový filtr. Pokud se obáváte kontaminantů, jako jsou viry a bakterie, vyberte si filtr, který je certifikován pro jejich odstranění. Pro většinu nežádoucích příměsí, jako jsou zbytky chlóru, vodní kámen nebo těžké kovy ale plně postačí klasický uhlíkový filtr, který je potřeba v pravidelných intervalech měnit. Pokud filtr včas nevyměníte, může se stát, že se změní chuť vaší vody, protože v ní zůstanou kontaminanty, kterých jste se chtěli zbavit.

2. Při instalaci a používání filtru postupujte podle pokynů výrobce

Zajistíte tak jeho správnou funkci a co nejdelší životnost. Odpovídající využití filtru vám také zajistí kvalitní pitnou vodu, která vám pomůže dodržovat pitný režim, který bude podporovat vaše trávení.

3. Filtr pravidelně vyměňujte

V závislosti na typu filtru, který máte, to může být až jedenkrát za měsíc, ale také jednou za týden. Záleží také na tom, jak vysokou tvrdost má voda, kterou budete do filtrační láhve plnit.

4. Před použitím filtrační láhve si pečlivě přečtěte návod k použití

Je důležité pochopit, jak filtr funguje, abyste jej mohli efektivně používat. Důležité je také vybírat kvalitní láhev, aby její použití bylo co nejjednodušší. Například filtrační láhve Brita jsou vyrobeny ze zdravotně nezávadných plastů a náhradní filtry do nich jsou snadno dostupné.

5. Pokud filtrační láhev nepoužíváte, skladujte ji vždy na čistém a suchém místě

To pomůže prodloužit životnost a také vám usnadní její čištění. Některé typy filtračních lahví je dokonce možné mýt v myčce nádobí. Pokud tuto možnost chcete využít, přesvědčte se o tom, že ji vámi zvolený model filtrační láhve umožňuje.

admin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top