Láká vás investování, ale nechcete mu věnovat hodiny týdně?

V posledních letech i ti nejvíce zatvrzelí jedinci pochopili, že bez pravidelného investování to do budoucna nepůjde. Ještě donedávna jsme přece jen bojovali s dvojcifernou inflací, zdražováním energií, náznaky recese i dalšími potížemi. K tomu připočtěte negativní změny v důchodovém systému, stárnutí populace a máte naprosto jasno. Jak začít s investováním snadno a inteligentně?

Jděte na to bezpečně

Rovnou zapomeňte na zběsilé nakupování akcií, kryptoměn a vidinu ohromného zbohatnutí v krátké době. Konzervativní a rozumní investoři dokážou velmi snadno zhodnotit své finance přibližně o 10 % ročně. Pokud vám někdo nabídne zázračné investice se zhodnocením v desítkách procent, raději dejte ruce pryč.

Mnoho nezkušených jedinců lákají hlavně investice do zlata. Ačkoliv má tento drahý kov určité benefity, rozhodně mu nevěnujte přílišnou pozornost. Odborníci doporučují, abyste zlatu věnovali pouze 5–10 % svého portfolia.

Zajištěné úvěry do nemovitostí

V posledních letech se pozornost konzervativních investorů upíná hlavně na úvěry zajištěné nemovitostí. Ty nabízí například populární internetová platforma Bondster. Ta vám na základě několika málo kliknutí ukáže stovky různých úvěrů, jejichž splácení je kryté nemovitostí dlužníka. Kdyby náhodou přestal plnit své závazky, prostě se váš podíl vyplatí z jeho prodaného majetku.

Co se týče zhodnocení, dočkáte se přibližně 9–14 % ročně. Plánujete investovat po dobu několika let? Pak si s pomocí investice kalkulačka vypočítejte sílu složeného úročení.

Zdaleka největším lákadlem platformy je její jednoduchost. Během několika minut se registrujete a poté si pouhým kliknutím myši zobrazíte jednotlivé příležitosti. Dalším kliknutím se stanete jedním z investorů a začnete zhodnocovat své finance.

admin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top