Jak změnit interiér vašeho bytu s minimálními náklady?

Je třeba změnit „základní kameny“ v bytě. V první řadě si zvolíme styl. Volba nejvíce populárních stylů v interiéru v posledních letech: hi-tech; moderní klasicismus pro fanoušky lišt, sloupů a drahého nábytku ze dřeva; etnostil s leopardí kůží a národními ornamenty; minimalismus se svou komplexní filozofií; vytvořit typicky pánský interiér; luxusní art deco, který vstřebává řecko-římský klasicismus.

Harmonie barev

Netoužíme po bytu s barvami duhy, je důležité v každé místnosti harmonicky kombinovat barvy.  Vyberte požadovanou barvu, použijte dva nebo tři odstíny ve stejném rozsahu.  Klasicky – tři barvy:

– Trend barvy (pozadí) – 1 barva použitá v interiéru;

– Kombinovatelné (středně velké prvky: nábytek, koberce) – 2 barvy sousedící vlevo a vpravo;

– Zdůrazňovat (malé světlé prvky: polštáře, obrazy, vázy, suvenýry) – 1 barva, která se dá zkombinovat;

Nejdůležitější věc při výběru barvy – vytvořit určitou náladu. Toho může být dosaženo tím, že se mění její sytost.

Nezapomínejte na ergonomii

Ergonomie

Nebudeme zacházet do podrobností takové komplexí vědy, hlavní úkol – optimálně pohodlné umístění nábytku v bytě. Pokud jde o málo člennou rodinu, je lepší oddělené posezení, herna, jídelna, studovna, atd. V závislosti na preferencích rodinných příslušníků. V případě, že má byt vysoké stropy, můžete použít vertikální zónování, kde se nachází v horní části dětský koutek nebo místo na spaní.

Barevný textil udělá svou práci během několika minut

Textil v interiéru

Při výběru stylu a barvy, není nutné kupovat nový nábytek a zahodit starý. Stačí zakoupit nové bytové doplňky. Akcenty jasných polštářů jsou velmi důležité v zimě – vyzařují teplo a pozitivní energii. Nepřehánějte to s textiliemi, pokud dáváte přednost interiéru v minimalistickém stylu! Ovšem etnostil poskytuje prostor pro fantazii: africká okrová barva, červená a modrá – latinskoamerický styl, hustá bílá nebo malinová – arabský.

admin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top