Jak si zařídit kancelář

Pohodlně si zařídit kancelář je velmi důležité, neboť zde pracujeme a je žádoucí svou práci odvádět co nejrychleji a nejkvalitněji. Kancelářské stoly, židle, křesla a další kancelářský nábytek vybíráme vždy s ohledem na velikost místnosti a počet pracovníků.  Každá kancelář potřebuje kvalitní knihovnu či polici. Její velikost závisí na množství dokumentů, které chcete skladovat. Ve středně velké kanceláři by neměly být více než tři police. Jednak kvůli prostoru, a také kvůli estetice.

Jak velký zvolit psací stůl?

Jak velký by měl být psací stůl? 

Pracovní stůl nesmí zabírat mnoho místa, ale přitom se na něj musí vejít monitor nebo notebook, kancelářské pomůcky ideálně i kopírka. Chytrým řešením jsou kancelářské stoly s výsuvem na jednu nebo obě strany, díky kterým lze pracovní plochu jednoduše podle potřeby zvětšit. Preferujeme kvalitní, trvanlivý materiál stylově sladěný s ostatními kusy kancelářského nábytku. Trh nabízí velké množství počítačových stolů v široké paletě barev, velikostí a tvarů. Existují dokonce stoly, které úžasným způsobem odolávají poškrábání, skvrnám a dokonce i ohni. 

Židli nebo křeslo?

Kancelářské židle a křesla

Na výběr máme nespočet druhů židlí a křesel – kožená křesla a židle, polohovací křesla, židle s textilními potahy. Volíme takové židle, které umožňují zdravé sezení, kde se nebudeme hrbit, a nebudou nás bolet záda. Kancelářská křesla nebo židle vybíráme nejen podle jejich kvality a efektivnosti, ale i podle designu. Stylově je ladíme k celkovému vzhledu kanceláře. Vysocí manažeři, právníci a obchodníci jistě ocení kožené polohovací křesla. Zaměstnanci, kteří mají rádi barvy a pohodlí, se pravděpodobně přikloní k židli s textilním vzorovaným potahem. Záleží zcela na vašem vkusu a na tom, co od židle očekáváte.

Na výběr existuje mnoho druhů kancelářských židlí

Univerzální židle, která bude vyhovovat všem, zřejmě neexistují stejně jako perfektní univerzální boty. Co je však jasné, že některé židle, jako některé boty, jsou mnohem lepší pro tělo než ostatní. Pokud budete chodit každý den ve vysokých podpatcích, mohou Vás bolet nohy, nebo si můžete ublížit. Pokud si však dáváte pozor na tvar nohy a pečlivě si vybíráte boty, určitě víte, že není bota jako bota. To platí i o kancelářských židlích.

admin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top