Výběr vhodné postele do ložnice

Spánek je pro naše zdraví a pohodu nezbytný, a proto vybrat kvalitní postel je priorita, věnujeme tomuto úkonu maximální pozornost. Nebo se chystáte na výměnu své staré postele za novou? Než se vydáte nakupovat nebo než kliknete na ´objednat´, tak si odpovězte na několik otázek. 

Čalouněná nebo dřevěná postel? Jakou zvolit?

Čalounění nebo dřevo?

Čalouněné postele jsou elegantnější a bez ostrých hran, což ocení rodiče malých dětí. Mnoho postelí je vybaveno úložným prostorem. Místo na odkládání předmětů větších rozměrů většinou není na škodu, proto si při výběru dávejte pozor i na tuto praktickou stránku.

Oplatí se masivní postele?

Stačí si vzpomenout na postele našich babiček, a uvědomíte si, že postele z masivu mají dlouhou životnost. Navíc jsou i velmi pevné, co jsme se na nich jako děti naskákali. Poctivý materiál nic nenahradí. Smrkové dřevo je měkčí a výrobky z něj jsou sice cenově výhodnější. Postele z dubového dřeva jsou dražší, ale tvrdší a kvalitnější, vydrží déle a nezřídka mají i delší záruku.   Nevýhodou postelí z masivu je jejich vyšší hmotnost.

Rovnováha je důležitá

Je dobré zvolit postel podle FENG SHUI?

Nejdůležitějším předpokladem je, aby postel nevrzala, příjemně vypadala a hlavně neuvolnila do vzduchu jedy. Podle starého čínského učení FENG SHUI by postel měla být dřevěná a vzdušná, což zaručuje optimální proudění energie a harmonie. FENG SHUI nedoporučuje postele kovové.

Jak si vybrat rošt?

Samotná matrace by měla odpovídat vašim rozměrům. Matrace musí být přibližně o 10 cm delší než vaše výška. Standardní šířky matrací jsou 90 a 80 cm. Pro větší komfort můžete vybrat větší délku i šířku matrace. Při standardních rozměrech se cena často nemění, u jiných záleží na typu matrace. Zatímco matrace má životnost přibližně 10 let, kvalitní rošt může vydržet celý život. Netřeba se proto bát investovat do takového pomocníka.

admin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top