Kompresory do Číny – objem zakázky přesahuje 42 milionů eur

Společnost Siemens získala v Číně několik zakázek na kompresory a kompresorové stanice. Jejich celková hodnota převyšuje 42 milionů eur.

Siemens dodá nedávno založenému společnému podniku Yisheng Dahua Petrochemi-cal dvě kompresorové stanice pro závod na výrobu rafinované kyseliny tereftalové v Dalianu, který se nachází v provincii Liaonin na severovýchodě Číny. Roční výrobní kapacita dalianského závodu je 1,2 milionu tun této kyseliny. Bílý prášek se používá při výrobě syntetických materiálů, jako je například polyester a polyetylentereftalát (PET). V loňském roce vzrostla celosvětová poptávka po kyselině tereftalové na 30 milionů tun. Obě identické kompresorové stanice budou vybaveny pětistupňovým vzduchovým kompresorem a radiální expanzní turbínou. Pohánět je budou parní turbíny SST-600.

Společnost Siemens také získala zakázku od společnosti Linde Engineering, které dodá dva identické vysokotlaké vzduchové kompresory a dva dusíkové kompresory pro no-vou železárnu a ocelárnu Shougang Jingtang ve městě Caofeidian, které leží přibližně 220 kilometrů severovýchodně od Pekingu.

Chemické továrně provozované společností Huainan Chemical Group dodá Siemens kompresorovou stanici složenou z jednohřídelového radiálního kompresoru STC-SH a vysokotlakého odstředivého kompresoru STC-GV. Tyto dva kompresory jsou potřebné pro dodávku kyslíku do chemického závodu v Huainanu v jihovýchodní Číně.


Siemens patří mezi největší globální elektrotechnické a elektronické koncerny. Společnost zaměstnává téměř 475.000 odborníků, kteří vyvíjejí a vyrábějí produkty, navrhují a instalují komplexní řešení na míru dle požadavků zákazníků a nabízejí širokou paletu služeb dle jejich individuálních potřeb. Siemens nabízí svým zákazníkům ve 190 zemích inovativní technologie a komplexní know-how. Společnost byla založe-na před 159 lety a působí v oblastech informace a komunikace, automatizace a pohony, energetika, do-prava, zdravotnictví a osvětlení. V obchodním roce 2005/2006 (skončil 30. září 2006) firma Siemens do-sáhla obratu 87 miliard EUR a čistého zisku 3,1 miliardy EUR.
Zastoupení společnosti Siemens AG v České republice bylo obnoveno v roce 1990. V současné době patří Siemens s více než 15.800 zaměstnanci mezi největší zaměstnavatele v ČR. V obchodním roce 2005/2006 vykázala skupina podniků Siemens v České republice obrat 58,6 miliard Kč. Siemens v Čes-ké republice působí v těchto hlavních oblastech: automatizace a řízení, doprava, energetika, informace a komunikace, osvětlení a zdravotnictví.

admin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top