Sedací soupravy, které si zamilujete na první pohled

Jelikož je sedací souprava dominantou obývacího pokoje, měli bychom ji vybírat s rozvahou. Musí totiž splňovat nejen svůj praktický účel, což znamená poskytnout nám naprosté pohodlí při relaxaci po náročném dni, ale též by měla korespondovat s ostatním vybavením pokoje.

Volba potahového materiálu je zásadní

V prvé řadě byste si měli ujasnit, jaký materiál sedačky budete preferovat. Kožené sedací soupravy jsou synonymem luxusu. Navíc jsou velmi praktické, pohodlné, snadno se udržují a jsou nadčasové. Kůže totiž nikdy nevyjde z módy a snadno ji sladíte s nábytkem a dekoracemi. Zejména pak v případě, pokud upřednostňujete přírodní materiály a zemité barvy. Alternativou je ekokůže, jíž je možné pořídit v jakémkoliv barevném odstínu. U sedacích souprav se dále můžeme setkat s mikrovláknem, mikroplyšem, žinylkou či mikrofází.

Nepodceňujte rozměr

Dalším důležitým kritériem při výběru sedačky je její tvar a rozměr. Z toho důvodu je zapotřebí pečlivého změření místnosti, zda se vám do ní sedací souprava vejde a bude se dát kolem ní pohodlně procházet. Velmi oblíbené jsou rohové sedačky, do tvaru L nebo U. Co se týče umístění, nejlépe se bude vyjímat u zdi nebo v rohu. Bytový designéři nedoporučují umísťovat ji zády ke dveřím.

Vsaďte na osvědčené výrobce

U sedací soupravy je kromě potahového materiálu též důležitá kvalitní bytelná konstrukce a snadná manipulace. Ta se týká polohovatelných područek a podhlavníků i rychlého a jednoduchého rozložení sedačky do podoby lůžka. Německá luxusní sedačka tyto požadavky splňuje beze zbytku. Její elegantní design v mnoha barvách a provedeních se hodí do jakékoliv domácnosti, kanceláře či společenské místnosti. Oceníte její prvotřídní komfort, praktičnost, funkčnost, variabilitu a značnou odolnost vůči každodennímu používání.

Redakce

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top