3 tipy na výběr sedací soupravy do malého bytu

Jestliže je váš byt opravdu malý a prostor v něm omezený, jste při výběru sedací soupravy trochu omezeni. Nemusíte se však bát, že byste nevybrali, protože i do malého bytu si můžete pořídit stylovou a praktickou pohovku.

1. Na velikost se zaměřte jako první

První věc, kterou musíte zvážit, je velikost pohovky. Je důležité vybrat si malou sedací soupravu, která nebude ve vašem bytě zabírat příliš mnoho místa. Do malého bytu se typicky hodí dvoumístná pohovka či menší varianta pohovky třímístné. Existují ale také pohovky do L, které jsou navíc rozkládací a nezabírají tolik místa. Rozkládací pohovka se navíc může stát praktickým útočištěm i pro občasné přespání návštěv. Praktické je rovněž, pokud má pohovka úložný prostor. V malém bytě se každý kousek prostoru navíc vždycky hodí. A do úložného prostoru v sedací soupravě snadno schováte malé drobnosti, které byste jinak museli skladovat v krabicích nebo po policích a byly by neustále všem na očích.

2. Jaký je tvar vašeho pokoje?

Druhou věcí, kterou je třeba zvážit, je tvar místnosti. Pokud máte malý pokoj čtvercového tvaru, můžete si dovolit pořídit větší pohovku, protože se do prostoru lépe vejde. Pokud je však váš obývací pokoj úzký a dlouhý, musíte si dát pozor, abyste si nepořídili pohovku, která by byla příliš velká a ještě více zmenšovala místnost. Mnoho nábytku v malé místnosti totiž vůbec nepůsobí dobře. Pokud chcete mít stylový interiér i v malém bytě, můžete si pořídit opravdu malou dvoumístnou pohovku v přírodních tónech a k ní koupit solitérní křeslo ve výrazné barvě. Celek bude praktický, a zároveň bude vypadat dobře.

3. Zvažte styl pohovky

Třetí věcí, kterou je třeba zvážit, je styl pohovky. Musíte se rozhodnout, zda chcete moderní nebo tradičnější pohovku. Existuje mnoho různých stylů pohovek, ze kterých si můžete vybrat, takže si dejte na čas a najděte si nějaký, který se vám opravdu líbí. Zvažte také barvu pohovky. Musíte se rozhodnout, jaký odstín pohovky chcete. Volte ale raději světlejší barvy, které místnost opticky zvětší. To je přesně to, co v malém bytě potřebujete. Pokud milujete tmavé barvy, můžete si v některé z nich pořídit deku jako doplněk k pohovce. Ta vás navíc v zimě zahřeje, což v době zdražujících se energií rozhodně oceníte.

admin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top