Jakým způsobem zastřešit zahradu?

Každá zahrada by správně měla mít terasu, a ideálně i se zastřešení. Takovéto místo pak lze alespoň od jara do podzimu považovat za další pokoj, i když v tomto případě na čerstvém vzduchu.

Proč nešetřit na střeše?

Je spousta věcí, na kterých se pár kaček ušetřit dá, a dokonce se to i doporučuje, nicméně v případě zastřešení toto tak úplně neplatí. Hodně však záleží na tom, jak často chtějí majitelé terasu vůbec využívat.

Pokud jen jednou za čas a vždy za pěkného počasí, tak se dají bez potíží použít slunečníky. Ty se dnes dají koupit docela velké, takže dva nebo tři bez potíží pokryjí i větší terasu. A když bude hrozit déšť, slunečníky se snadno stáhnou a přenesou do domu.

Kdo však hledá něco stálejšího, měl by uvažovat minimálně nad pergolou či zahradním altánem. S tímto zastřešením terasy člověk chybu rozhodně neudělá, i když nejde o levnou záležitost.

Rozdíly mezi pergolou a altánem

Koupit si pergolu, nebo raději altán? Hodně záleží na tom, kde má konstrukce stát a co od ní člověk očekává.

Terasa, která je nedílnou součástí domu, se obvykle zakrývá pergolou. Mnohé modely jde snadno připevnit k budově, a tím vylepšit jejich stabilitu. Pergoly se samozřejmě vyrábějí i samostojné, což jsou ovšem i altány.

Některé verze altánů mohou fungovat docela dobře i bez terasy, jelikož již mají vlastní podlahu. Stačí jen dokoupit venkovní nábytek. Tyto altány jsou určené hlavně pro jedince, kteří terasu ještě chtějí, ale zatím ji nemají.

Snadná montáž

I přesto, že jsou pergoly po konstrukční stránce o něco jednodušší než altány, obtížnost montáže se zase tak moc neliší. V současnosti se venkovní zastřešení prodává prakticky pouze ve formě prefabrikované stavebnice. Díky tomu je levnější, jelikož si ho většinou sestrojí sami zákazníci podle přiloženého návodu.

Stále samozřejmě lze požádat o montáž prodejce. V takovém případě je ale nutné počítat s příplatkem.

admin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top